Urząd Lotnictwa Cywilnego

Obowiązkowe szkolenia UAVO VLOS już od 6 listopada

W dniu dziesiejszym ULC wystosował komunikat o treści: „Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa zmieniające rozporządzenie w sprawie świadectw kwalifikacji (wprowadzające obowiązkowe szkolenia do VLOS), zostanie opublikowane najpóźniej w dniu 7 października 2016r. Biorąc pod uwagę 30 dniowy okres wejścia w życie, nowe przepisy zaczną obowiązywać około 6 listopada 2016 r.”.

Jeśli nic się zatem nie zmieni z dniem 6 listopada 2016r. szkolenia UAVO do uprawnień VLOS będą obowiązkowe. Zmienią się również kategorie wagowe wpisywane w świadectwo kwalifikacji UAVO. Wszystkie zmiany opublikujemy po analizie nowego rozporządzenia, jeśli zostanie ogłoszone już za dwa dni, czyli 7 października.

5 thoughts on “Obowiązkowe szkolenia UAVO VLOS już od 6 listopada

 1. Motyla noga.. a czy znacie odpowiedź na pytanie:
  – jeżeli podejdę do egzaminu na zasadzie samokształcenia i nie zdam, a kolejny egzamin poprawkowy wypadnie mi już po 7 listopada to czy nadal mam prawo odbywać go na starych zasadach?
  i jaką klasę wagową mi przypiszą? wg. starych czy nowych zasad?

  Odpowiedz

  1. Z tego co mi wiadomo, masz albo pół albo rok na kolejne podejście z uwzględnieniem jeszcze starych zasad, czyli samokształcenia. Kategoria statku i wagi będzie już raczej wpisana nowa, nie byłoby sensu wpisywać starej, by dzień później składać wniosek o wymianę na nowe UAVO.

   Odpowiedz

  2. info od egzaminatora: w tym przypadku, 7 listopada trzeba przyjść z papierami o ukończonym szkoleniu. (ajjj)

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *