Oświadczenie ULC w sprawie lotów BSP nad miastami powyżej 25 tyś. mieszkańców

ULC rozwiał wszelkie domysły operatorów w sprawie płatności za loty w strefie R nad miastami powyżej 25 tyś. mieszkańców. Na stronie ULC dziś rano został zaktualizowany wpis sprzed kilku dni, który dotyczy uzyskiwania zgody na loty w R: http://ulc.gov.pl/pl/zegluga-powietrzna/atm-ans-zarzadzanie-ruchem-lotniczym-sluzby-zeglugi-powietrznej/3827-zgody-na-loty-w-strefach-r.

Do tej pory kwestią sporną wśród operatorów UAV/BSP było to, jak dobrze sformułować wniosek by dostać pozwolenie na lot w strefie R nad miastem powyżej 25 tyś. mieszkańców, a co ważniejsze – jak to zrobić, by nie musieć płacić 800zł za takie pozwolenie od ULC.

W nowym komunikacie czytam:

Wydanie zgodny na loty bezzałogowym statkiem powietrznym w strefie „R” nie podlega opłacie lotniczej.

A poniżej dodatkowo dokument: Wniosek o wydanie zgody na loty bezzałogowym statkiem powietrznym w strefie „R”, który należy wydrukować, wypełnić i wysłać zwykłą pocztą lub na główny adres e-mail, ale warunkiem jest własnoręczne podpisanie wniosku, by był on ważny.

To duży ukłon ULC w stronę rosnącej rzeszy operatorów dronów, wśród której zapewne znaczna większość chce realizować loty w miastach powyżej 25 tyś. mieszkańców.

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *