Wiemy kto będzie wydawał UAVO przez kolejne 2 lata

Na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego pojawiło się dziś ogłoszenie Prezesa ULC „w sprawie wyników zapotrzebowania na wykonywanie niektórych czynności nadzoru i kontroli w zakresie wydawania świadectw kwalifikacji operatora UAVO”.Według ogłoszenia, które w oryginale można przeczytać tutaj, firma RFgroup Kancelaria Ułatwień Lotniczych – Ryszard Foltynowicz z siedzibą w Warszawie została upoważniona do prowadzenia procedury wydawania świadectw kwalifikacji dla specjalności, o której mowa w art. 95 ust. 2 pkt. 5a ustawy z dnia 3 lipca 2002r. Prawo Lotnicze, czyli dla operatorów bezzałogowych statków powietrznych używanych w celach innych niż sportowe i rekreacyjne.

Upoważnienie zostało zlecone na okres 2 lat od dnia zawarcia porozumienia. Jednocześnie w ogłoszeniu jest informacja iż firma Dron House S. A. nie została wybrana do prowadzenia tychże procedur wydawania UAVO.

Czynności w ramach procedur będą świadczone przez firmę RFgroup Kancelaria Ułatwień Lotniczych – Ryszard Foltynowicz nieodpłatnie.

 

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *